Undervisningsfilm: Psykososial beredskap blant kolleger
I filmen snakkes det om ulike type organisasjonskulturer – f. eks tøffhetskulturer og godhetskulturer – som kan være mer eller mindre hensiktsmessige med tanke på å håndtere kriser på en god måte.
Vi inviterer dere nå inn i en oppgave der dere skal forsøke å se på egen organisasjonskultur og hvilke styrker og eventuelle svakheter den har når det kommer til krisehåndtering.
Dere vil nå se en film fra et intervju med en politimann. Han snakker om betydningen av kollegastøtte og hvordan dette er satt i system hos dem. Etter filmen får dere en oppgave som setter søkelyset på hvilken form for kollegastøtte dere som ledere har behov for.
Intervju med politioverbetjent Håvard Gåsbakk
- Oppgave: Kollegastøtte blant ledere (PDF)
Gratulerer med gjennomført modul 3!
Se flere filmer og andre digitale ressurser fra RVTS Øst. Eller meld deg på nyhetsbrevet vårt for tidlig tilgang til kurs og annen informasjon.

Illustratør: Maria Våge Traasdahl